NASZA KADRA

dr Szymon Kuliś – trener tańca

Szymon Kuliś rozpoczął karierę taneczną w wieku 7 lat, jest vice mistrzem Estonii, Mistrzem Polski, kilkukrotnym Akademickim Mistrzem Polski, kilkukrotnym zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Grand Prix i rankingu sportowego. Razem ze swoją partnerką Margaritą, są finalistami największych i najważniejszych turniejów Świata, takich jak Blackpool, International, German Open, Rimini Open i innych. Wspólnie stanęli na podium w różnych krajach Świata, od Ameryki przez Rosję aż do Chin. Posiada najwyższą klasę taneczną S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Jest dyplomowanym trenerem tańca sportowego II klasy z ponad 10 letnim doświadczeniem pracy w Polsce i za granicą. Jego uczniowie to mistrzowie Estonii i Polski w kategoriach od dziecięcych do seniorskich. Posiada wykształcenie pedagogiczne, aktualnie zajmuje się badaniami biomechanicznymi zawodników tańca sportowego na AWF Warszawa. Od 9 lat kieruje kursem tańca sportowego i dziecięcego na uczelni wyższej WSKFiT w Pruszkowie oraz prowadzi wykłady na kursie dla instruktorów FTS. Od 2015 roku wyszkolił ponad 140 instruktorów, którzy z sukcesami prowadzą teraz swoje pary w różnych szkołach tańca w całej Polsce. Jest sędzią Federacji Tańca Sportowego, Polskiego Związku Sportu Tanecznego najwyższej krajowej kategorii I, sędzią głównym FTS i PZST, oraz posiada międzynarodową licencję sędziego WDSF najwyższej kategorii A oraz jest sędzią par zawodowych. Również jest przewodniczącym komisji antydopingowej FTS i PZST. Od 2020 jest wykładowcą na AWF Warszawa oraz WSKFiT Pruszków.  Prezes UKS Top Dance w Pruszkowie. W 2022 uzyskał stopień doktora z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej i aktywnie prowadzi działalność naukowo-badawczą. W 2023 uhonorowany tytułem najlepszego wykładowcy na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa.

Alexandra Konstantinova – trener tańca

Alexandra Konstantinova swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Od małego rywalizując na wysokim poziomie na krajowych i międzynarodowych turniejach tańca. W 2011 roku zaczęła reprezentować Polskę podczas pierwszych krajowych Mistrzostw, a następnie w 2012 w parze z Pawłem Tekielą zajęła mocną finałowa pozycje. Od momentu rozpoczęcia kariery amatorskiej szkoląc pary w Polsce, Rosji, Hong Kongu i Chinach. W następnych latach podnosząc się na wyższe miejsce w finale, zostając wielokrotną wicemistrzynią Polski. Pozycja w finale zapewniła Alexandrze możliwość wielokrotnego reprezentowania Polski na turniejach rangi Mistrzowskiej, takich jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool w kategorii under 21 zdobyła czwarte miejsce wśród ponad 300 par z całego świata, dzielnie reprezentując Polskę na tak dużym turnieju z tak długą tradycją. Rok 2017 Alexandra rozpoczęła w kategorii zawodowców, rywalizując z mocniejszą konkurencją, na turniejach w Rosji, Niemczech, Czechach oraz w Polsce. W tym samym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski wśród par zawodowych, a następnie reprezentując Polską Federacje na Mistrzostwach Świata zajęła mocną pozycję w półfinale, tym samym kończąc swoją karierę sportowa i rozpoczynając karierę jako licencjonowany sędzia I kategorii FTS i PZST i trener tańca towarzyskiego. Alexandra jest dyplomowanym nauczycielem i pracuje na codzień z dziećmi w placówkach edukacyjnych – przedszkolach, szkołach.

Margarita Kuliś – trener tańca

Margarita Kuliś pochodzi z Estonii, podczas swojej kariery tanecznej zatańczyła ponad 300 turniejów tańca sportowego, z czego około 200 turniejów to turnieje międzynarodowe. Wśród jej sukcesów są między innymi podium na takich turniejach jak Transylvanian Grand Prix, San Francisco Open, Imperial Ballroom Championships, Ukrainian Open, Latin Kvartal, oraz zwycięstwa La Classique du Qubec, Karkonosze Open, Polish Cup, Rimini Open, Desert Classic Championships itp. Ze swoim partnerem Szymonem zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy Północnej, oraz na Otwartych Mistrzostwach Finlandii w kategorii zawodowców. Wraz z Szymonem wielokrotnie reprezentowali Estonię i Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy, należeli do Narodowej Kadry Polski tańca sportowego i byli w czołówce światowego rankingu WDSF. Margarita szkoliła się u najlepszych trenerów świata m.in. z Anglii, Norwegii, Włoch. Jej głównymi trenerami są Giordano i Catia Vanone. Była zaproszona do uczestnictwa w takich programach tanecznych jak Got To Dance oraz do występów w programie Jaka To Melodia. Występowała w pokazach tanecznych na imprezach masowych, m.in. w ramach promocji Wiednia, na dniach sportu i dniach miasta Pruszkowa. Jest dyplomowanym instruktorem tańca sportowego, od 15 lat szkoli pary taneczne w różnym wieku, prowadzi zajęcia taneczne podczas obozów sportowych w kraju i za granicą. Jej pary od 2018 r. są finalistami Mistrzostw Polski, i są medalistami międzynarodowych turniejów. Od 2015 roku prowadzi zajęcia z części specjalistycznej (techniki tanecznej) dla uczestników kursu na instruktora tańca sportowego. Margarita ukończyła licencjat z zarządzania i uzyskała tytuł magistra ekonomii. Rozmawia płynnie w 4 językach. Uważa, że prawdziwy sportowiec powinien rozwijać nie tylko ciało ale i umysł. Połączenie dobrych wyników w nauce z sukcesami jest trudne ale możliwe i bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Margarita jest sędzią Federacji Tańca Sportowego oraz Polskiego Związku Sportu Tanecznego kategorii I, członek komisji do spraw tancerzy klas rekreacyjnych HGF w Mazowieckim Związku Tańca Sportowego w latach 2015-2021 oraz jest aktualnie członkiem komisji ds. rywalizacji sportowej FTS i PZST w której odpowiada za kadrę Polski i kadrę Narodową. W ramach swojej pracy w UKS Top Dance opracowuje różnorodne projekty dzięki którym uczestnicy zajęć klubu mogą cieszyć się bezpłatnymi warsztatami, stypendiami itp..

Paweł Tekiela – trener tańca

Paweł Tekiela swoją taneczna drogę rozpoczął w wieku 9 lat. Początki rywalizacji sportowej odbywały się na terenie całej Polski. Paweł zdobywał doświadczenie tańcząc wśród mocnej konkurencji z różnych regionów kraju. Zdobywając na początku mniejsze sukcesy jak Mistrz Okręgu a następnie Mistrzosto na klasowych Mistrzostwach Polski. Przełomowym rokiem w karierze był rok 2010, który zaowocował tytułem Mistrza Polski w kategorii Młodzieży. Tak wysoka pozycja w kraju zapewniła również kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata. Startując na Mistrzostwach Europy para wytańczyła brązowy medal natomiast na Mistrzostwach Świata Paweł zdobył najwyższe miejsce wśród topowych par z całego świata, otrzymując złoty medal i tytuł mistrza świata. Tym zwycięstwem zakończył swoją rywalizację w kategorii młodzieży i z jeszcze większym sukcesem w nowym zestawieniu z Alexandrą Konstantinovą rozpoczął taniec w kategorii Under 21. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool zdobył czwarte miejsce wśród ponad trzystu par z całego świata. Od roku 2010 jest wielokrotnym medalistą oraz finalistą Mistrzostw Polski. W 2017 roku został wicemistrzem Polski w kategorii Amatorów. A następnie mistrzem Polski w kategorii Zawodowców, reprezentując następnie Polską federacje na Mistrzostwach Świata Zawodowców uzyskując miejsce w półfinale. Podczas kariery amatorskiej i zawodowej łączył codzienne intensywne treningi z praca szkoleniowca. Mieszkając i prowadząc szkolenia w różnych częściach Polski oraz świata, często bywając w największych miastach Chin oraz w Hong Kongu gdzie mieszkał i pracował ponad dwa lata. Reprezentował również Duńską federacje tańca będąc finalistą kraju oraz w półfinałach na największych turniejach świata takich United Kingdom Open Championships czy Blackpool Dance Festival. Swoją karierę trenerską buduje od ponad 10 lat w Polsce i za granicą. Teraz również sędzia Federacji Tańca Sportowego i Polskiego Związku Sportu Tanecznego. Wraz z Alexandrą, Margaritą i Szymonem prowadzą szkolenia dla sędziów, m.in. na obowiązkowym szkoleniu dla sędziów FTS w 2019 i 2020 r.. Wychowankowie Pawła są finalistami, medalistami i zwycięzcami Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Robert Plichta

Robert jest dyplomowanym nauczycielem Wychowania Fizycznego, studia magisterskie ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jest instruktorem kulturystyki, Fitnessu, Joggingu. Jest trenerem pływania oraz Instruktorem Tańca Sportowego z dyplomem Polskiej Akademii Sportu. W przyszłości tancerz Mistrzowskiej Klasy Sportowej A, finalista licznych turniejów ogólnopolskich.  Pracuje z dziećmi w szkole podstawowej oraz w klubach sportowych. Jest opiekunem i wychowawcą podczas obozów i kolonii. Dzięki swojemu doświadczeniu tanecznemu oraz kwalifikacją zawodowym dba o prowidłowe przygotowanie fizyczne zawodników klubu i rozwój ich zdolności motorycznych w tym: wytrzymałości, szybkości, gibkości i siły. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne.

Karol Walczak

Karol Walczak rozpoczął swoją karierę taneczną w wieku 6 lat. Jego pasja do tańca rozwijała się od dzieciństwa. W zaledwie dwa lata od rozpoczęcia w 2014 roku rywalizacji sportowej uzyskał klasę taneczną „B“, a dzięki ciężkiej pracy w 2018 roku został posiadaczem najwyższej krajowej klasy tanecznej „A“ w obu stylach. Jest również zwycięzcą Mistrzostw Polski w klasach w 2022.  Karol jest zwycięzcą wielu międzynarodowych turniejów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Może pochwalić się tytułem Mistrza Łódzkiego Związku Sportowego. Występował na licznych pokazach promując taniec towarzyski wśród dzieci i młodzieży, a także charytatywnie na uroczystościach zbierających fundusze dla niepełnosprawnych dzieci. Jako uczestnik wielu szkoleń z zagranicznymi trenerami, posiada niezbędną wiedzę do kształcenia najmłodszych pokoleń tancerzy.

Łukasz Suchomski

Łukasz jest wykwalifikowanym instruktorem tańca sportowego, z dużym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć dla dorosłych i seniorów, m.in. prowadzący wieczorków tanecznych, mizdzypokoleniowych potańcówek na terenie Miasta Pruszkowa i okolicach. W przyszłości tancerz najwyższej klasy tanecznej S, zwycięzca licznych ogólnopolskich turniejów sportowego tańca towarzyskiego. Prowadzi grupy: Taniec dla Par, Ladies Latino, oraz zajęcia prywatne z pierwszego tańca oraz dla par rekreacyjnych i sportowych. Główny trener takich projektów jak „Zatańcz z Top Dance” w ramach którego ponad 200 os. dorosłych z terenu Pruszkowa wzięli udział w bezpłatnych warsztatach tanecznych. Łukasz jest opiekunem i trenerem podczas obozów sportowych oraz kolonii. Jest zawsze pozytywny i bardzo lubiany przez dzieci.

Magdalena Gonera

Magdalena Gonera zwycięzca Mistrzostw Polski w Klasie B w 2022 roku, posiadaczka Klasy Mistrzowskiej Krajowej A w tańcach standardowych. Jest zwyciężczynią licznych ogólnopolskich turniejów Polskiego Związku Sportu Tanecznego oraz aktywnie rywalizuje na turniejach rangi mistrzowskiej i międzynarodowej Światowej Federacji Tańca Sportowego. Swoją pasję przekazuje młodym talentom klubu podczas lekcji indywidualnych. Jest trenerem wspomagającym podczas półkolonii i kolonii dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w pokazach tanecznych i występuje w Show na różnych imprezach okolicznościowych. Zawodnicy klubu pod jej okiem wygrywają na turniejach Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego.

Marcelina Wiśniewska

Marcelina jest Mistrzynią Łódzkiego Związku Sportowego oraz zwyciężczynią Mistrzostw Polski w Klasach w stylu latynoamerykańskim 2022 r.. Marcelina występuje aktywnie na turniejach międzynarodowych w Polsce i zagranicą. Sukcesy na turniejach są liczne, w tym miejsca na podium takich turniejów jak: Łódź Open 2022, Starlight Cup 2021, Puchar Środy Wielkopolskiej 2021, GD DANCE 2021, Top Dance Cup 2021. Marcelina prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich. Uczestniczy w różnych projektach dla dzieci i młodzieży prowadząc bezpłatne warsztaty z zakresu sportowego tańca towarzyskiego na terenie Warszawy, Pruszkowa i Łodzi.

Jakub Latoszek

Jakub Latoszek rozpoczął swoją drogę taneczną w wieku 9 lat pod okiem Szymona i Margarity Kuliś oraz Pawła Tekieli i Alexandry Konstantinovej. Swoje pierwsze taneczne starty zaliczył w 2016, jednak przełomowym momentem jego tanecznej kariery był rok 2018 gdy został zwycięzcą Pucharu Regionów FTS w kategorii juniorów młodszych. Sukcesywnie piął się po szczeblach swojej kariery uczestnicząc w turniejach rangi WDSF oraz na arenie krajowej. Dzięki konsekwentnej pracy, Kuba jest członkiem Kadry Polski Polskiego Związku Sportu Tanecznego, mistrzem Polski FTS klasy A w stylu latynoamerykańskim, mistrzem Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego w stylu standardowym, finalistą Mistrzostw Polski w stylu standardowym oraz w kombinacji 10 tańców w latach 2022 i 2023. Kuba jest posiadaczem najwyższej klasy tanecznej S w obu stylach tanecznych. Swoją taneczną wiedzę i umiejętności poszerza szkoląc się pod okiem uznanych szkoleniowców, mistrzów Świata i Europy. Jest wielokrotnym uczestnikiem szkoleń we Włoszech oraz w Polsce.

Ma duże doświadczenie jako trener, organizując bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w gminie Leszno i powiecie Pruszkowskim. Trener i animator w ramach projektu „Roztańczone Lato z Top Dance 2023”. W sezonie 2023/2024 prowadzi zajęcia dla grup: początkujące 6-9 i początkujące 10-13.

Michał Ciok

Michał Ciok jest psychologiem sportu oraz trenerem mentalnym. Swoją pasję do tańca odziedziczył po rodzicach. Ma 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w roli nauczyciela w placówce kulturalno-oświatowej. Jest dyplomowanym trenerem tańca sportowego II klasy. Posiada wszechstronne doświadczenie taneczne: taniec towarzyski (A), taniec jazzowy (Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny), hip-hop, tap dance. Obecnie jest członkiem kadry Polski w para tańcu sportowym (2m. na MŚ, Genua 2023) oraz reprezentuje Polskę w zespole tanecznym „Super dorośli”  w stylu hip-hop na Mistrzostwach Polski, Europy oraz Świata. Ukończył psychologię kliniczną na SWPS oraz jest absolwentem Akademii Psychologii Sportu. Prowadzi warsztaty grupowe oraz spotkania indywidualne wspierające zawodników w sporcie w zakresie m.in. pewności siebie, komunikacji, kontroli oraz ekspresji emocji, funkcjonowania w stresie, radzenia sobie z porażką i innych.