NASZA KADRA

dr Szymon Kuliś – trener tańca

Szymon Kuliś rozpoczął karierę taneczną w wieku 7 lat, jest vice mistrzem Estonii, Mistrzem Polski, kilkukrotnym Akademickim Mistrzem Polski, kilkukrotnym zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Grand Prix i rankingu sportowego. Razem ze swoją partnerką Margaritą, są finalistami największych i najważniejszych turniejów Świata, takich jak Blackpool, International, German Open, Rimini Open i innych. Wspólnie stanęli na podium w różnych krajach Świata, od Ameryki przez Rosję aż do Chin. Posiada najwyższą klasę taneczną S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Jest dyplomowanym trenerem tańca sportowego II klasy z ponad 10 letnim doświadczeniem pracy w Polsce i za granicą. Jego uczniowie to mistrzowie Estonii i Polski w kategoriach od dziecięcych do seniorskich. Posiada wykształcenie pedagogiczne, aktualnie zajmuje się badaniami biomechanicznymi zawodników tańca sportowego na AWF Warszawa. Od kilku lat prowadzi wykłady na kursie instruktora tańca sportowego FTS oraz kieruje kursem tańca sportowego i dziecięcego na uczelni wyższej WSKFiT w Pruszkowie. Od 2015 roku wyszkolił ponad 120 instruktorów, którzy z sukcesami prowadzą teraz swoje pary w różnych szkołach tańca w całej Polsce. Jest sędzią Federacji Tańca Sportowego najwyższej krajowej kategorii I, sędzią głównym FTS, oraz posiada międzynarodową licencję sędziego WDSF. Również jest przewodniczącym komisji antydopingowej FTS. Od 2020 jest wykładowcą na AWF Warszawa oraz WSKFiT Pruszków.  Prezes UKS Top Dance w Pruszkowie. W 2022 uzyskał stopień doktora z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej.

Alexandra Konstantinova – trener tańca

Alexandra Konstantinova swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Rosji w wieku 7 lat. Od małego rywalizując na wysokim poziomie na krajowych i międzynarodowych turniejach tańca. W 2011 roku zaczęła reprezentować Polskę podczas pierwszych krajowych Mistrzostw, a następnie w 2012 w parze z Pawłem Tekielą zajęła mocną finałowa pozycje. Od momentu rozpoczęcia kariery amatorskiej szkoląc pary w Polsce, Rosji, Hong Kongu i Chinach. W następnych latach podnosząc się na wyższe miejsce w finale, zostając wielokrotną wicemistrzynią Polski. Pozycja w finale zapewniła Alexandrze możliwość wielokrotnego reprezentowania Polski na turniejach rangi Mistrzowskiej, takich jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool w kategorii under 21 zdobyła czwarte miejsce wśród ponad 300 par z całego świata, dzielnie reprezentując Polskę na tak dużym turnieju z tak długą tradycją. Rok 2017 Alexandra rozpoczęła w kategorii zawodowców, rywalizując z mocniejszą konkurencją, na turniejach w Rosji, Niemczech, Czechach oraz w Polsce. W tym samym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski wśród par zawodowych, a następnie reprezentując Polską Federacje na Mistrzostwach Świata zajęła mocną pozycję w półfinale, tym samym kończąc swoją karierę sportowa i rozpoczynając karierę jako licencjonowany sędzia I kategorii FTS i trener tańca towarzyskiego.

Margarita Kuliś – trener tańca

Margarita Kuliś pochodzi z Estonii, podczas swojej kariery tanecznej zatańczyła ponad 300 turniejów tańca sportowego, z czego około 200 turniejów to turnieje międzynarodowe. Wśród jej sukcesów są między innymi podium na takich turniejach jak Transylvanian Grand Prix, San Francisco Open, Imperial Ballroom Championships, Ukrainian Open, Latin Kvartal, oraz zwycięstwa La Classique du Qubec, Karkonosze Open, Polish Cup, Rimini Open, Desert Classic Championships itp. Ze swoim partnerem Szymonem zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy Północnej, oraz na Otwartych Mistrzostwach Finlandii w kategorii zawodowców. Wraz z Szymonem wielokrotnie reprezentowali Estonię i Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy, należeli do Narodowej Kadry Polski tańca sportowego i byli w czołówce światowego rankingu WDSF. Margarita szkoliła się u najlepszych trenerów świata m.in. z Anglii, Norwegii, Włoch. Jej głównymi trenerami są Giordano i Catia Vanone. Była zaproszona do uczestnictwa w takich programach tanecznych jak Got To Dance oraz do występów w programie Jaka To Melodia. Występowała w pokazach tanecznych na imprezach masowych, m.in. w ramach promocji Wiednia, na dniach sportu i dniach miasta Pruszkowa. Jest dyplomowanym instruktorem tańca sportowego, od 10 lat szkoli pary taneczne w różnym wieku, prowadzi zajęcia taneczne podczas obozów sportowych w kraju i za granicą. Jej pary od 2018 r. są finalistami Mistrzostw Polski, i są medalistami międzynarodowych turniejów. Od 2015 roku prowadzi zajęcia z części specjalistycznej (techniki tanecznej) dla uczestników kursu na instruktora tańca sportowego. Margarita ukończyła licencjat z zarządzania i uzyskała tytuł magistra ekonomii. Rozmawia płynnie w 4 językach. Uważa, że prawdziwy sportowiec powinien rozwijać nie tylko ciało ale i umysł. Połączenie dobrych wyników w nauce z sukcesami jest trudne ale możliwe i bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Margarita jest sędzią Federacji Tańca Sportowego kategorii I, była członkiem komisji do spraw tancerzy klas rekreacyjnych HGF w Mazowieckim Związku Tańca Sportowego w latach 2015-2021 oraz jest aktualnie członkiem komisji ds. rywalizacji sportowej FTS w której odpowiada za kadrę FTS.

Paweł Tekiela – trener tańca

Paweł Tekiela swoją taneczna drogę rozpoczął w wieku 9 lat. Początki rywalizacji sportowej odbywały się na terenie całej Polski. Paweł zdobywał doświadczenie tańcząc wśród mocnej konkurencji z różnych regionów kraju. Zdobywając na początku mniejsze sukcesy jak Mistrz Okręgu a następnie Mistrzosto na klasowych Mistrzostwach Polski. Przełomowym rokiem w karierze był rok 2010, który zaowocował tytułem Mistrza Polski w kategorii Młodzieży. Tak wysoka pozycja w kraju zapewniła również kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata. Startując na Mistrzostwach Europy para wytańczyła brązowy medal natomiast na Mistrzostwach Świata Paweł zdobył najwyższe miejsce wśród topowych par z całego świata, otrzymując złoty medal i tytuł mistrza świata. Tym zwycięstwem zakończył swoją rywalizację w kategorii młodzieży i z jeszcze większym sukcesem w nowym zestawieniu z Alexandrą Konstantinovą rozpoczął taniec w kategorii Under 21. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool zdobył czwarte miejsce wśród ponad trzystu par z całego świata. Od roku 2010 jest wielokrotnym medalistą oraz finalistą Mistrzostw Polski. W 2017 roku został wicemistrzem Polski w kategorii Amatorów. A następnie mistrzem Polski w kategorii Zawodowców, reprezentując następnie Polską federacje na Mistrzostwach Świata Zawodowców uzyskując miejsce w półfinale. Podczas kariery amatorskiej i zawodowej łączył codzienne intensywne treningi z praca szkoleniowca. Mieszkając i prowadząc szkolenia w różnych częściach Polski oraz świata, często bywając w największych miastach Chin oraz w Hong Kongu gdzie mieszkał i pracował ponad dwa lata. Reprezentował również Duńską federacje tańca będąc finalistą kraju oraz w półfinałach na największych turniejach świata takich United Kingdom Open Championships czy Blackpool Dance Festival. Swoją karierę trenerską buduje od ponad 6 lat w Polsce i za granicą. Teraz również sędzia Federacji Tańca. Wraz z Alexandrą, Margaritą i Szymonem prowadzą szkolenia dla sędziów, m.in. na obowiązkowym szkoleniu dla sędziów FTS w 2019 i 2020 r..

Katarzyna Rychlica

Katarzyna Rychlica, swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Zaledwie rok później zatańczyła pierwszy turniej w najmłodszej możliwej kategorii: 8-9 lat. Na dzień dzisiejszy posiada najwyższą międzynarodową mistrzowską klasę taneczną „S”. Kasia jest wicemistrzynią Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego, półfinalistką Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Polski, zwyciężczynią rankingu sportowego i rankingu Grand Prix ekstraklasy FTS w 2018 i 2019r oraz finalistą Mistrzostw Polski 2021 w kategorii U21. Wielokrotnie reprezentowała kraj na turniejach międzynarodowych m.in. w Czechach czy Niemczech. Jest dyplomowanym instruktorem i swoją pasję przekazuje młodym talentom klubu.

Karol Walczak

Karol Walczak rozpoczął swoją karierę taneczną w wieku 6 lat. Jego pasja do tańca rozwijała się od dzieciństwa. W zaledwie dwa lata od rozpoczęcia w 2014 roku rywalizacji sportowej uzyskał klasę taneczną „B“, a dzięki ciężkiej pracy w 2018 roku został posiadaczem najwyższej krajowej klasy tanecznej „A“ w obu stylach. Karol jest zwycięzcą wielu międzynarodowych turniejów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Może pochwalić się tytułem Mistrza Łódzkiego Związku Sportowego, a także ćwierćfinalisty Mistrzostw Polski. Występował na licznych pokazach promując taniec towarzyski wśród dzieci i młodzieży, a także charytatywnie na uroczystościach zbierających fundusze dla niepełnosprawnych dzieci. Jako uczestnik wielu szkoleń z zagranicznymi trenerami, posiada niezbędną wiedzę do kształcenia najmłodszych pokoleń tancerzy.

Magdalena Liwak

Magdalena Liwak swoją przygodę w tańcu rozpoczęła w wieku 7 lat w Zamościu, jest Mistrzynią Polski w klasie „A” w stylu tańców standardowych, finalistką międzynarodowych turniejów WDSF International Open w Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Słowenii, Danii oraz na Litwie. Największym osiągnięciem był ćwierćfinał World Open w Aarhus w Danii organizowany w trakcie Mistrzostw Świata. Mieszkając w Danii, szkoląc się jednocześnie we Włoszech, Magda ukończyła dzienne studia na Uniwersytecie Rzeszowskim z tytułem mgr wychowania fizycznego, ze specjalizacją trenera personalnego. Dodatkowo od 2019 roku prowadzi własną szkołę tańca w Warszawie. Od 2015 roku rozwija temat przygotowania sportowego i motorycznego tancerzy, swoje progamy treningowe konsultuje z Mistrzami Świata w innych dziedzinach sportu. Wszechstronne podejście do rozwoju tancerza jest jej priorytetem. Swoją wiedzę poszerza, na licznych szkoleniach w kraju i za granicą, między innymi jest specjalistką Functional Movement Screen, „Przygotowanie Fizyczne” TM Academy, SYNC Strong by Zumba, Animal Flow- kurs instruktorski, „Mózg dziecka, nowe trendy w neuropedagogice”, II Konferencja TM Academy oraz wiele innych. W swojej pracy stawia na fundamentalne składowe rozwoju młodego sportowca, monitorowanie rozwoju, budowanie silnego i mobilnego ciała. Dba o innowacyjność swoich programów, dzięki zawodowemu doświadczeniu tanecznemu, wie jakie metody pomogą przygotować się turniejów, zdobywania kolejnych klas i sięgania po niemożliwe, bo niemożliwe nie istnieje.