NASZA KADRA

Szymon Kuliś – trener tańca

Szymon Kuliś rozpoczął karierę taneczną w wieku 7 lat, jest vice mistrzem Estonii, Mistrzem Polski, kilkukrotnym Akademickim Mistrzem Polski, kilkukrotnym zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Grand Prix i rankingu sportowego. Razem ze swoją partnerką Margaritą, są finalistami największych i najważniejszych turniejów Świata, takich jak Blackpool, International, German Open, Rimini Open i innych. Wspólnie stanęli na podium w różnych krajach Świata, od Ameryki przez Rosję aż do Chin. Posiada najwyższą klasę taneczną S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Jest dyplomowanym trenerem tańca sportowego II klasy z ponad 10 letnim doświadczeniem pracy w Polsce i za granicą. Jego uczniowie to mistrzowie Estonii i Polski w kategoriach od dziecięcych do seniorskich. Posiada wykształcenie pedagogiczne, aktualnie jest doktorantem AWF Warszawa i zajmuje się badaniami biomechanicznymi zawodników tańca sportowego. Od kilku lat prowadzi wykłady na kursie instruktora tańca sportowego FTS oraz kieruje kursem tańca sportowego i dziecięcego na uczelni wyższej WSKFiT w Pruszkowie. Od 2015 roku wyszkolił ponad 120 instruktorów, którzy z sukcesami prowadzą teraz swoje pary w różnych szkołach tańca w całej Polsce. Jest sędzią Federacji Tańca Sportowego najwyższej krajowej kategorii I, sędzią głównym FTS, oraz posiada międzynarodową licencję sędziego WDSF. Również jest przewodniczącym komisji antydopingowej FTS. Prezes UKS Top Dance w Pruszkowie.

Alexandra Konstantinova – trener tańca

Alexandra Konstantinova swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Rosji w wieku 7 lat. Od małego rywalizując na wysokim poziomie na krajowych i międzynarodowych turniejach tańca. W 2011 roku zaczęła reprezentować Polskę podczas pierwszych krajowych Mistrzostw, a następnie w 2012 w parze z Pawłem Tekielą zajęła mocną finałowa pozycje. Od momentu rozpoczęcia kariery amatorskiej szkoląc pary w Polsce, Rosji, Hong Kongu i Chinach. W następnych latach podnosząc się na wyższe miejsce w finale, zostając wielokrotną wicemistrzynią Polski. Pozycja w finale zapewniła Alexandrze możliwość wielokrotnego reprezentowania Polski na turniejach rangi Mistrzowskiej, takich jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool w kategorii under 21 zdobyła czwarte miejsce wśród ponad 300 par z całego świata, dzielnie reprezentując Polskę na tak dużym turnieju z tak długą tradycją. Rok 2017 Alexandra rozpoczęła w kategorii zawodowców, rywalizując z mocniejszą konkurencją, na turniejach w Rosji, Niemczech, Czechach oraz w Polsce. W tym samym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski wśród par zawodowych, a następnie reprezentując Polską Federacje na Mistrzostwach Świata zajęła mocną pozycję w półfinale, tym samym kończąc swoją karierę sportowa i rozpoczynając karierę jako licencjonowany sędzia FTS i trener tańca towarzyskiego.

Margarita Kuliś – trener tańca

Margarita Kuliś pochodzi z Estonii, podczas swojej kariery tanecznej zatańczyła ponad 300 turniejów tańca sportowego, z czego około 200 turniejów to turnieje międzynarodowe. Wśród jej sukcesów są między innymi podium na takich turniejach jak Transylvanian Grand Prix, San Francisco Open, Imperial Ballroom Championships, Ukrainian Open, Latin Kvartal, oraz zwycięstwa La Classique du Qubec, Karkonosze Open, Polish Cup, Rimini Open, Desert Classic Championships itp. Ze swoim partnerem Szymonem zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy Północnej, oraz na Otwartych Mistrzostwach Finlandii w kategorii zawodowców. Wraz z Szymonem wielokrotnie reprezentowali Estonię i Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy, należeli do Narodowej Kadry Polski tańca sportowego i byli w czołówce światowego rankingu WDSF. Margarita szkoliła się u najlepszych trenerów świata m.in. z Anglii, Norwegii, Włoch. Jej głównymi trenerami są Giordano i Catia Vanone. Była zaproszona do uczestnictwa w takich programach tanecznych jak Got To Dance oraz do występów w programie Jaka To Melodia. Występowała w pokazach tanecznych na imprezach masowych, m.in. w ramach promocji Wiednia, na dniach sportu i dniach miasta Pruszkowa. Jest dyplomowanym instruktorem tańca sportowego, od 10 lat szkoli pary taneczne w różnym wieku, prowadzi zajęcia taneczne podczas obozów sportowych w kraju i za granicą. Jej pary w roku 2018 zostały finalistami Mistrzostw Polski, i są medalistami międzynarodowych turniejów. Od 2015 roku prowadzi zajęcia z części specjalistycznej (techniki tanecznej) dla uczestników kursu na instruktora tańca sportowego. Margarita ukończyła licencjat z zarządzania i uzyskała tytuł magistra ekonomii. Rozmawia płynnie w 4 językach. Uważa, że prawdziwy sportowiec powinien rozwijać nie tylko ciało ale i umysł. Połączenie dobrych wyników w nauce z sukcesami jest trudne ale możliwe i bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Margarita jest sędzią Federacji Tańca Sportowego kategorii I, członkiem komisji do spraw tancerzy klas rekreacyjnych HGF w Mazowieckim Związku Tańca Sportowego oraz członkiem komisji ds. rywalizacji sportowej FTS w której odpowiada za kadrę FTS.

Paweł Tekiela – trener tańca

Paweł Tekiela swoją taneczna drogę rozpoczął w wieku 9 lat. Początki rywalizacji sportowej odbywały się na terenie całej Polski. Paweł zdobywał doświadczenie tańcząc wśród mocnej konkurencji z różnych regionów kraju. Zdobywając na początku mniejsze sukcesy jak Mistrz Okręgu a następnie Mistrzosto na klasowych Mistrzostwach Polski. Przełomowym rokiem w karierze był rok 2010, który zaowocował tytułem Mistrza Polski w kategorii Młodzieży. Tak wysoka pozycja w kraju zapewniła również kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata. Startując na Mistrzostwach Europy para wytańczyła brązowy medal natomiast na Mistrzostwach Świata Paweł zdobył najwyższe miejsce wśród topowych par z całego świata, otrzymując złoty medal i tytuł mistrza świata. Tym zwycięstwem zakończył swoją rywalizację w kategorii młodzieży i z jeszcze większym sukcesem w nowym zestawieniu z Alexandrą Konstantinovą rozpoczął taniec w kategorii Under 21. W roku 2012 podczas Festiwalu Blackpool zdobył czwarte miejsce wśród ponad trzystu par z całego świata. Od roku 2010 jest wielokrotnym medalistą oraz finalistą Mistrzostw Polski. W 2017 roku został wicemistrzem Polski w kategorii Amatorów. A następnie mistrzem Polski w kategorii Zawodowców, reprezentując następnie Polską federacje na Mistrzostwach Świata Zawodowców uzyskując miejsce w półfinale. Podczas kariery amatorskiej i zawodowej łączył codzienne intensywne treningi z praca szkoleniowca. Mieszkając i prowadząc szkolenia w różnych częściach Polski oraz świata, często bywając w największych miastach Chin oraz w Hong Kongu gdzie mieszkał i pracował ponad dwa lata. Reprezentował również Duńską federacje tańca będąc finalistą kraju oraz w półfinałach na największych turniejach świata takich United Kingdom Open Championships czy Blackpool Dance Festival. Swoją karierę trenerską buduje od ponad 6 lat w Polsce i za granicą. Teraz również sędzia Federacji Tańca