Menu

Taniec sportowy

Top Dance to klub tańca sportowego z siedzibą w Pruszkowie, która stawia na przygotowanie tancerzy pod kątem sportu. W przeciwieństwie do innych klubów tego rodzaju, w Top Dance kładziemy szczególny nacisk na sportowy charakter tańca. Jesteśmy świetną alternatywą wobec mniej profesjonalnych kursów, w których liczy się tylko zabawa. Przyjazna atmosfera panująca na treningach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów sprzyja szlifowaniu talentów i rozwijaniu pasji dzieci biorących w nich udział. Top Dance stara się zaspokoić potrzeby wszystkich członków, oferując zajęcia na 5 poziomach, dostosowanych do stopnia zaawansowania i wieku uczestników. Są to:

 • – roztańczone brzdące (4-6 lat),
 • – początkująca od 7,
 • – początkująca kontynuacja,
 • – sportowa młodsza,
 • – sportowa starsza.

Dzięki udziałowi w poszczególnych grupach w klubie tańca dzieci nie tylko podejmują aktywność fizyczną, ale też mają możliwość integrowania się z rówieśnikami i poznawania tajników tej dyscypliny. Poza tym ośmielają się, uczą zasad fair play i rozwijają swoją wyobraźnię.

Taniec sportowy Pruszków - różnorodna oferta dla najmłodszych

Oferta klubu Top Dance skupia na nauce podstaw tańca towarzyskiego, kierując uwagę szczególnie na dyscypliny tańca sportowego, takie jak:

 • – samba i cha-cha, rumba, paso doble, jive – tańce latynoamerykańskie;
 • – walc angielski, tango, wiedeński, foxtrot i quickstep – nazywane inaczej tańcami standardowymi;

Najmłodsi uczestnicy zajęć również poznają podstawy takich dyscyplin jak:

 • – disco – energiczny taniec sportowy wywodzący się z lat 70.;
 • – hip-hop – choreografie w tym stylu wykonywane są przy muzyce hiphopowej i rapie;
 • – polka – popularna i wywodząca się z Czech;
 • – rock & roll – dynamiczne figury wykonywane przy muzyce rock and roll.
Taniec sportowy dla najmłodszych

Top Dance – profesjonalne podejście do tańca sportowego

Taniec sportowy Pruszków

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia, gdzie w centrum stawia się taniec sportowy, zapraszamy do UKS Top Dance w Pruszkowie. Nowoczesna, wyciszona i wyłożona drewnianym parkietem hala o powierzchni użytkowej 982,34 m², sprawia, że uczestnicy uczą się kroków danej dyscypliny z dużym zaangażowaniem, pod czujnym okiem trenera. Swoją pasję mogą rozwijać każdego dnia, gdyż sale są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach: 17.00-21.00. Start w karierze zawodowego tancerza sportowego ułatwia z pewnością udział w turniejach mistrzowskich, organizowanych na poziomie krajowym (w ramach Federacji Tańca Sportowego FTS) oraz międzynarodowym (w ramach Federacji WDSF). To właśnie w nich biorą też udział uczestnicy warsztatów organizowanych przez Top Dance, zdobywając często wysokie miejsca i wyróżnienia. Nasi tancerze są aktualnymi mistrzami Polski w kategorii dziecięcej oraz prowadzą w polskich rankingach sportowych. Sukcesy są owocem pracy dzieci uczęszczających regularnie na spotkania taneczne, jak i trenerów, którzy poświęcają wiele uwagi każdemu uczestnikowi, rozpoznając, a następnie rozwijając jego mocne strony. Indywidualne podejście do każdego trenującego sprawia, że ma ono większe możliwości rozwoju.

Top Dance – najlepsza kadra trenerska

Treningi z tańca towarzyskiego w Top Dance prowadzone są przez profesjonalną, posiadającą wieloletnie doświadczenie kadrę. Eksperci nie tylko szkolą dzieci w zakresie tańca, ale też przygotowują do pracy innych trenerów i sędziów. W uczniowskim klubie sportowym z okolic Warszawy z najmłodszymi pracują, między innymi:

 • – członek komisji Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego (MZTS) ds. tancerzy rekreacyjnych, oraz członek komisji Federacji Tańca sportowego ds. rywalizacji sportowej
 • – przewodniczący komisji ds. antydopingu w FTS,
 • – szanowany w środowisku wykładowca,
 • – kierownik kursów dla instruktorów tańców sportowych i dziecięcych,
 • – wykwalifikowani trenerzy.

Mimo że siedziba szkoły Top Dance mieści się w Pruszkowie, to zajęcia prowadzone są również w okolicy (Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Stara Wieś, Warszawa, Zaborów, Leszno), we współpracy z innymi placówkami. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w naszej szkole pracują eksperci, którzy specjalizują się ściśle w danej dziedzinie, prowadząc treningi właśnie jej poświęcone. Dzięki latom praktyki stosują oni skuteczne materiały pomocnicze i narzędzia (np. ciężarki i gumy elastyczne), dbając o to, żeby lekcje rozwijały różnorodne zdolności uczestników kursów, wspomagając przy tym ich wytrzymałość psychiczną i aerobową. W klubie Top Dance są organizowane zajęcia z trenerami personalnymi dbającymi o przygotowanie fizyczne tancerzy oraz psychologiem sportu, prowadzącym warsztaty również dla rodziców zawodników. Taniec sportowy wiąże się również z umiejętnością współpracy z partnerem, na którą także zwracają uwagę profesjonalni trenerzy z Top Dance. Uczą młodych uczestników budować relacje partnerskie, oparte na zaufaniu i poszukiwaniu kompromisów. Szukając miejsca, w którym na pierwszym miejscu stawia się dobro dziecka i podnoszenie jego umiejętności w zakresie tańca sportowego, warto zapoznać się z ofertą szkoły Top Dance z Pruszkowa.

Taniec sportowy kadra