Taniec sportowy

Top Dance to klub tańca sportowego z siedzibą w Pruszkowie, która stawia na przygotowanie tancerzy do rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie. W przeciwieństwie do innych klubów tego rodzaju, w Top Dance kładziemy szczególny nacisk na sportowe przygotowanie potrzebne dla tańca. Jesteśmy jedynym słusznym wyborem, jeśli zależy ci na prawdziwym tanecznym rozwoju swojego dziecka. Przyjazna atmosfera panująca na treningach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów sprzyja szlifowaniu talentów i rozwijaniu pasji dzieci biorących w nich udział. Top Dance stara się zaspokoić potrzeby wszystkich członków, oferując zajęcia na 6 poziomach, dostosowanych do stopnia zaawansowania i wieku uczestników. Są to:

  • roztańczone brzdące (3-6 lat),
  • początkująca od 6-9 lat (zajęcia 2 razy w tygodniu),
  • początkująca od 10-13 lat (zajęcia 2 razy w tygodniu),
  • początkująca 13-18 (zajęcia 1 raz w tygodniu),
  • sportowa średnia,
  • sportowa starsza.

TANIEC SPORTOWY PRUSZKÓW - OD ROZTAŃCZONEGO BRZDĄCA DO MISTRZA

Oferta klubu Top Dance pozwala rozpocząć swoją karierę taneczną już od 3 roku życia. Na zajęciach dla najmłodszych dzieci skupiamy się na rozwoju koordynacji ruchowej i poczuciu rytmu. W dalszym etapie początkujące tancerzy uczą się podstaw tańca towarzyskiego. Już po pierwszych miesiącach nauki dzieci są przygotowane do rywalizacji na turniejach tańca sportowego. Dla najbardziej ambitnych młodych tancerzy, przygotowujemy indywidualny plan działania pozwalający na osiągniecie wymarzonych wyników sportowych, takich jak tytuł Mistrza Polski.

Taniec sportowy Pruszków
Pruszków Taniec sportowy

TOP DANCE – PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO TAŃCA SPORTOWEGO

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia, gdzie w centrum stawia się taniec sportowy, zapraszamy do UKS Top Dance w Pruszkowie. Nowoczesna, wyciszona i wyłożona drewnianym parkietem hala o powierzchni użytkowej 982,34 m², sprawia, że uczestnicy uczą się kroków danej dyscypliny z dużym zaangażowaniem, pod czujnym okiem trenera. Swoją pasję mogą rozwijać każdego dnia, gdyż sale są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach: 17.00-21.00. Start w karierze zawodowego tancerza sportowego ułatwia z pewnością udział w turniejach mistrzowskich, organizowanych na poziomie krajowym (w ramach Federacji Tańca Sportowego FTS) oraz międzynarodowym (w ramach Federacji WDSF). To właśnie w nich biorą też udział uczestnicy warsztatów organizowanych przez Top Dance, zdobywając często wysokie miejsca i wyróżnienia. Nasi tancerze są aktualnymi mistrzami Polski w kategorii dziecięcej oraz prowadzą w polskich rankingach sportowych. Sukcesy są owocem pracy dzieci uczęszczających regularnie na treningach tanecznych, jak i trenerów, którzy poświęcają wiele uwagi każdemu uczestnikowi, rozpoznając, a następnie rozwijając jego mocne strony. Indywidualne podejście do każdego trenującego sprawia, że ma ono większe możliwości rozwoju.

TOP DANCE – NAJLEPSZA KADRA TRENERSKA

Treningi ze sportowego tańca towarzyskiego w Top Dance prowadzone są przez profesjonalną, posiadającą wieloletnie doświadczenie kadrę. Nasi eksperci nie tylko szkolą dzieci w zakresie tańca, ale też przygotowują do pracy innych trenerów i sędziów. W uczniowskim klubie sportowym z okolic Warszawy z najmłodszymi pracują, między innymi:

– członek komisji Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego (MZTS) ds. tancerzy rekreacyjnych (2015-2021), oraz członek komisji Federacji Tańca sportowego ds. rywalizacji sportowej
– przewodniczący komisji ds. antydopingu w FTS,
– szanowany w środowisku wykładowca,
– kierownik kursów dla instruktorów tańców sportowych i dziecięcych,
– wykwalifikowani trenerzy, posiadające międzynarodowe uprawnienia sędziowskie.
Mimo że siedziba szkoły Top Dance mieści się w Pruszkowie, to zajęcia prowadzone są również w okolicy (Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Stara Wieś, Warszawa, Zaborów, Leszno), we współpracy z innymi placówkami. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w naszej szkole pracują eksperci, którzy specjalizują się ściśle w danej dyscyplinie, prowadząc treningi właśnie jej poświęcone. Dzięki latom praktyki stosują oni skuteczne materiały pomocnicze i narzędzia (np. ciężarki i gumy elastyczne), dbając o to, żeby lekcje rozwijały różnorodne zdolności uczestników kursów, wspomagając przy tym ich wytrzymałość psychiczną i aerobową.

W klubie Top Dance są organizowane zajęcia z trenerami personalnymi dbającymi o przygotowanie fizyczne tancerzy oraz psychologiem sportu, prowadzącym warsztaty również dla rodziców zawodników. Taniec sportowy wiąże się również z umiejętnością współpracy z partnerem, na którą także zwracają uwagę profesjonalni trenerzy z Top Dance. Uczą młodych uczestników budować relacje partnerskie, oparte na zaufaniu i poszukiwaniu kompromisów. Szukając placówki, w którym na pierwszym miejscu stawia się dobro dziecka i podnoszenie jego umiejętności w zakresie tańca sportowego, warto zapoznać się z ofertą szkoły Top Dance z Pruszkowa.

Taniec sportowy