UKS TOP DANCE

UKS TOP DANCE jest pierwszym klubem sportowym w powiecie Pruszkowskim z dyscypliną sportowy taniec towarzyski. Działa na terenie całej Polski oraz zagranicą. UKS TOP DANCE został założony w kwietniu 2019 roku. Celami UKS TOP DANCE są m.in:

  • Upowszechnianie i rozwijanie rekreacji fizycznej i sportu
  • Popularyzowanie sportowego tańca towarzyskiego
  • Promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia
  • Organizowanie imprez i zawodów sportowych
  • Współpraca z innymi organizacjami w dziedzinie kultury fizycznej

Trenerami klubu są znani polskie tancerzy z bagażem sukcesów, doświadczeni trenerzy, więcej o naszej kadrze przeczytasz tu.

Już w pierwszym roku działalności klubu, zawodnicy UKS Top Dance uzyskali tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski, medalistów mistrzostw Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego i zwyciężyli podczas dużej ilości Ogólnopolskich turniejów. Co roku tancerzy klubu zostają finalistami Mistrzostw Polski.

Klub się wyróżnia na tle innych szkół tańca na terenie Powiatu Pruszkowskiego i okolic swoim ciągłym rozwojem i dbaniem o zawodników. W roku 2020 po za stałymi zajęciami zostało zorganizowano 60 godzin bezpłatnych warsztatów w tym szkolenia z wybitnymi ekspertami z branży tanecznej i psychologiem sportu. W 2021 roku bezpłatne szkolenia dla zawodników z wybitnymi polskimi oraz zagranicznymi szkoleniowcami są kontynuowane, tak jak i bezpłatne sportowe zajęcia dla wszystkich dzieci i młodzieży z Pruszkowa w ramach projektu „Tańcz i ćwicz z Top Dance” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Pruszkowa. W latach 2022 i 2023 kolejne uzyskane dofinansowania umożliwili kontynuację prowadzenia bezpłatnych warsztatów tanecznych (balet, taniec towarzyski), ogólnorozwojowych oraz zajęć z fizjoterapeutą. W 2023 roku została powołana Kadra Top Dance składająca się z zawodników klubu osiągających wysokie wyniki sportowe w rywalizacji Polskiego Związku Sportu Tanecznego oraz Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Tancerze Kadry Top Dance m.in. mają sfinansowane lekcje prywatne.

Klub wspiera swoich zawodników w pozyskiwaniu stypendiów i dofinansowania ze środków publicznych oraz w poszukaniach sponsorów z branży tanecznej (stroje, buty, itp.).

Klub organizuje turnieje Ogólnopolskie i Międzynarodowe i od 2020 r. z sukcesem odbyło się już 5 imprez tanecznych. Były to jedyne takie turnieje na terenie Pruszkowa i w 2022 TOP DANCE OPEN był największym i najliczniejszym turniejem w całej Polsce.

UKS TOP DANCE jest członkiem zwyczajnym Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego (MZTS) który jest członkiem Federacji Tańca Sportowego (FTS) i Polskiego Związku Sportu Tanecznego. PZST jest członkiem zwyczajnym World DanceSport Federation która jest uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Zostań członkiem UKS TOP DANCE, wypełni wniosek online o przyjęcie i odezwij się do nas!

ZAPISY

REGULAMIN UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO TOP DANCE PRUSZKÓW