Międzynarodowy Festiwal Tańca Sportowego Top Dance Open 2023 był spektakularnym wydarzeniem, które odbyło się w Pruszkowie w dniach 14-15 października. Ten dwudniowy festiwal taneczny był organizowany pod egidą MZTS (Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego), FTS (Federacji Tańca Sportowego), PZST (Polskiego Związku Tańca Sportowego) oraz WDSF (Światowej Federacji Tańca Sportowego).
Ponad 700 uczestników z 10 różnych krajów stawiło czoła w rywalizacji, tworząc niezwykłą atmosferę sportowej pasji i rywalizacji. Sędziowie, reprezentujący 11 różnych krajów, mieli trudne zadanie oceny wystąpień, co świadczy o międzynarodowym znaczeniu tego wydarzenia.
Sobota była dniem pełnym emocji i wrażeń. Podczas turnieju odbyły się nie tylko rywalizacje, ale także inspirujące pokazy. Najmłodsi tancerze z klubu Top Dance zaprezentowali swoje umiejętności, co z pewnością rozbawiło i wzruszyło publiczność. Nie zabrakło także wspaniałych pokazów mistrzów Europy w paratańcu sportowym oraz Medalistów Mistrzostw Świata w Hip Hop. To była okazja, by zobaczyć najlepszych tancerzy w akcji i czerpać inspirację z ich talentu i zaangażowania.
Międzynarodowy Festiwal Tańca Sportowego Top Dance Open 2023 to nie tylko święto tańca, ale również okazja do budowania więzi międzynarodowej społeczności tanecznej. Wydarzenie to pozwoliło uczestnikom wymieniać doświadczenia i nawiązywać kontakty z tancerzami z różnych zakątków świata.
To z pewnością był weekend pełen tanecznej pasji, rywalizacji i inspiracji. Gratulacje wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Tańca Sportowego Top Dance Open 2023! Dzięki takim wydarzeniom świat tańca sportowego staje się jeszcze bardziej ekscytujący i inspirujący.

Turniej dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, Miasta Pruszkowa, Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania mikro granty operatorem którego jest fundacja Orły Sportu, ze środków Fundacji Lotto i Fundacji ARP.