TOP DANCE OPEN 2020 za nami!

19 października 2020

10 października 2020 w Pruszkowie odbyła się impreza sportowa Top Dance Open 2020, zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy Top Dance. Był to pierwszy turniej w ramach Federacji Tańca Sportowego(FTS) rozegrany po 7 miesięcznej przerwie związanej z trwającą epidemią.

Założyciele UKS Top Dance – sportowcy, lubią wyzwania! Dlatego, organizowanie i sprawne przeprowadzenie tego turnieju tańca sportowego można śmiało nazwać największym wyzwaniem dla klubu w 2020 roku.
Niewątpliwie, bardzo dziękujemy wszystkim osobom które wsparły naszą inicjatywę i pomogły zrealizować to wydarzenie w tak trudnych warunkach ciągle trwającej epidemii.

Podczas imprezy odbył się wojewódzki turniej Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego jak i Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego FTS. Warto zaznaczyć, iż turniej został zorganizowany i przeprowadzony zgodnie z wytycznymi pozytywnie zaopiniowanymi przez głównego inspektora sanitarnego. A więc w bezpiecznych warunkach i niesamowitej atmosferze 250 zawodników z 30 różnych klubów zawalczyło o zwycięstwo.
Wieczorną galę uatrakcyjniły pokazy taneczne Mistrzów Europy w Show Dance Hannę Żudziewicz i Jacka Jeschke znanych również z programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Podczas gali wieczornej puchary zwycięzcom wręczył patron honorowy Starosta Pruszkowski- Krzysztof Rymuza. Turniej odbył się również pod patronatem honorowym Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha.

Godnym uwagi jest fakt, że Top Dance Open 2020 został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków budżetu Gminy Miasto Pruszków.

Z pewnością turniej był udanym dla tancerzy z Pruszkowa. W turnieju wzięło udział 42 reprezentantów Pruszkowa, wygrywając łącznie 14 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. Pełne wyniki są dostępne na stronie FTS.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż udało się przeprowadzić turniej na tak wysokim poziomie i umożliwić start spragnionym taneczną rywalizacją zawodnikom. Mamy nadzieje że już niedługo zobaczymy się na kolejnych turniejach :)