Top Dance Cup 2020 za nami

20 sierpnia 2020
Szkoła tańca dla dzieci i młodzieży - Pruszków

23 lutego 2020 w Pruszkowie odbył się Top Dance Cup 2020  zorganizowany przez szkołę tańca UKS Top Dance, i był to największy turniej w ten weekend w całej Polsce. Po raz pierwszy w turnieju Federacji Tańca Sportowego w Pruszkowie wzieła udział tak liczna grupa zawodników. Ponad 200 par wystartowało w rywalizacji, aż z ponad 30 różnych miast z całej Polski. Gościliśmy również pary taneczne z Litwy. W turnieju wzięło udział 60 reprezentantów Pruszkowa, wygrywając łącznie 19 złotych, 13 srebrnych i 5 brązowych medali.

Wszyscy uczestnicy turnieju rekreacyjnego dostali słodki upominki, dyplomy, medale i inne nagrody od naszych sponsorów. Finaliści i medaliści w klasach sportowych uzyskali puchary i medale oraz inne bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gości imprezy byli zachwycone scenografią turnieju – „to niewątpliwie pierwsza w historii Pruszkowa impreza taneczna na tak wysokim poziomie” – mówi sędzia główny turnieju Łukasz Grzęski.
„Bardzo się cieszymy, iż tak liczna grupa zawodników zagościła u nas na turnieju, dziękujemy wszystkim!” – Mówi prezes klubu i kierownik turnieju Szymon Kuliś. Dodaje, iż dzięki wsparciu członków klubu i ich rodzicom organizacja turnieju była wielką przyjemnością.
Wieczorną galę uatrakcyjniły pokazy taneczne najmłodszych uczestników – przedszkolaków z Pruszkowa i sąsiednich miast jak i energetyczny pokaz wychowanków UKS Top Dance, pary najwyższej klasy tanecznej S Jakuba Szafrańskiego i Katarzyny Rychlicy (wicemistrzowie Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego).

Galę wieczorną poprowadziła Iwona Pavlović, znana jurorka „Tańca z Gwiazdami”, która pierwszy raz zagościła w Pruszkowie. Gala wieczorna była otworzona przez Starostę Pruszkowskiego – Krzysztofa Rymuzę, Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha oraz przedstawicielkę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Turniej był zorganizowany ze pomocą środków Fundacji ARP. Sponsorami turnieju zostali m.in. WKD, Joanna, Coloris, Dwukropek, L’biotica, Vicante, Passion Dance, fitdietetyk.pl, La ros Catering, Malina-Med, Parus Image, Fikolki, Netto Michałowice i Brwinów, Teleflora, It’s my tshirt, Foto-ska.
Szczegółowe wyniki zawodników z Pruszkowa Top Dance Cup 2020 (źródło: https://baza.fts-taniec.pl/reg/LIVE/2020/20200223_Pruszkow/)

Galeria zdjęć jest dostępna na naszym Facebook. O turnieju można przeczytać na stronie Powiatu Pruszkowskiego, oraz Miasta Pruszkowa. Relacja imprezy na GPR24