Taniec Towarzyski i Sport

Kiedy taniec został sportem?

Taniec zamienił się w prawdziwy sport na początku XX wieku, kiedy francuski przedsiębiorca Camille de Rhynal i grupa znakomitych tancerzy dodali rywalizację do zabawy i zmienili sale balowe na miejsce swoich zawodów.
Pierwszy turniej Tango z udziałem międzynarodowym odbył się w Nicei we Francji w 1907 roku. Wkrótce miały się odbyć mistrzostwa w tańcu towarzyskim w Paryżu, Berlinie i Londynie. Francja, Niemcy i Anglia nadal przodowały w tworzeniu sportu, który zdawał się idealnie pasować do szalonych lat dwudziestych.
Inauguracyjne mistrzostwa świata naprawdę zasługujące na taki tytuł odbyły się w Bad Nauheim w Niemczech w 1936 roku. Uczestniczyły w nim pary z piętnastu krajów i trzech kontynentów. Mimo że II Wojna Światowa zatrzymała większość tańców wyczynowych, narodził się nowy sport. Taki, któremu udało się nadążać za rytmem czasu.

 

 

 

 

Taniec sportowy dzisiaj.

Światowa Federacja Tańca Sportowego (WDSF) stworzyła termin „DanceSport” „Taniec Sportowy” na początku lat osiemdziesiątych. Podczas gdy Sport-Sportowy w kompozycie ma być zgodny z ogólnie przyjętymi definicjami, Dance-Taniec ma pozostać wyróżniającym się znakiem artystycznym.
W przypadku niektórych stylów Taniec Sportowy jest dumny z podtrzymywania niektórych tradycji i rozmachu tego, co wcześniej było znane jako taniec towarzyski. Ale już dawno porzucił wąskie granice tego ostatniego. Dziś najbardziej różnorodne style tańca, które przyjęły kulturę sportową i które ustanowiły struktury rywalizacji w dobrej wierze, należą do nazwy rodzaju.
DanceSport stał się wszechstronną marką dla działalności, która jest wyjątkowo dostępna i towarzyska, umożliwiając uczestnikom poprawę sprawności fizycznej i samopoczucia psychicznego, interakcję i uzyskiwanie wyników na wszystkich poziomach. A taniec przekracza wszelkie bariery wieku, płci i kultury.