Gracjan i Natalka – Mistrzami Polski 2019!

25 września 2019

Zawodnicy UKS TOP DANCE Pruszków Mistrzami Polski!

21 września w Kleczewie odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci i juniorów w kombinacji tańców Federacji Tańca Sportowego. Reprezentanci naszego UKS Top Dance Pruszków, Gracjan Rumiński i Natalia Woźniak zostali mistrzami Polski w kategorii dzieci II.

Rywalizacja w kombinacji tańców jest bardzo wymagająca, ponieważ to jest turniej w którym dzieci są oceniane w obu stylach. Dzieci II tańczą tańce latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba, jive) jak i standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep). Więc w szczególności jesteśmy dumni że wygrali po zatańczeniu 24 tańców oraz ciężkiej walce z najlepszymi parami Polski, wykazując wytrwałość i motywację.

Gracjan i Natalia są mieszkańcami Pruszkowa. Tym bardziej cieszymy się, że osiągneli tak niesamowity wynik. Nigdy wcześniej żaden przedstawiciel pruszkowskich szkół tanecznych nie stawał na podium Mistrzostw Polskich w sportowym tańcu towarzyskim.

Gracjan i Natalka tańczą razem dopiero 2,5 roku i przez ten krótki okres dali radę przygotować się i zwyciężyć w tym roku! Nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy, poświęceń dzieci, zaangażowania rodziców i pełnego zaufania do swoich trenerów.

Para dość aktywnie działa na portalach społecznościowych, Facebook i Instagram. Zachęcamy do sprawdzenie ich profili.

Na swoim koncie Gracjan i Natalka już mają finale międzynarodowych turniejów tańca, prowadzą w Polskich rankingach. Życzymy dalszych sukcesów tej młodej i utalentowanej parze, bo przed nimi już za miesiąc kolejne mistrzostwa Polski w stylach tanecznych, i jesteśmy przekonani że dalej będą godnie reprezentowali Pruszków na tanecznej arenie polskiej jak i międzynarodowej.